U Sarajevu održan Lino fest 2008.
U prepunoj dvorani Bosanskog kulturnog centra u Sarajevu 10. i 11. svibnja, 2008. održan je šesti festival dječje pjesme „Lino-Fest 2008“.
Medvjedić Lino već šestu godinu za redom uveseljava mališane Sarajeva, glavnog grada Bosne i Herecegovine, kroz pjesmu, ples, druženje pričanje priča od vremena Kulina Bana preko priča o ljubavi, prijateljstvu pa sve do dječjih prava koja su bila glavna tematika Lino festa 2008.
U prepunoj dvorani Bosanskog kulturnog centra u Sarajevu prošlog vikenda u dvije večeri 10. i 11. svibnja, 2008. održan je šesti festival dječje pjesme "Lino-Fest 2008" čija su glavna tematika i vodilja bila dječja prava u BIH-u.
Kao i svih prethodnih godina udruga Libertas je glavni nositelj ideje i organiziacije uz svesrdnu pomoć glavnog pokrovitelja manifestacije Podravke odnosno Lino dječje hrane.
Lino medvjedić je doslovno zaštitini znak ove manifestacije, a potvrda tome je gromoglasan pljesak koji se zaorio prepunom dvoranom BKC-a kad je Bijeli (dobri voditelj) pozvao prijetelja medvjedića Lina da mu se pridruži na pozornici. Njihov zajednički ,nimalo lak zadatak, bi jer da uz pomoć mališana u publici preobrate Crnog ( zločestog) u dobrog, što je odaslalo jasnu poruku svima da DOBRO mora pobijediti ZLO.
Ukupno se natijecalo četranest kompozicija čiji su izvođači bili iz različitih dijelova BiH-a što je još jedanput pokazalo da je upravo Lino fest manifestacija koje na poznaje nikakve granice, kako nacionalne tako niti rasne ni teritorijalne.
Upravo o svim ovim različitostima i specifičnostima pjevali su mališani predočavajući jasno i neprikosnoveno jednostavnu poruku koja se dala izčitati i svakog stiha da su sva djeca bez obzira na boju kože, rasu dob i status jedanaka i da imaju ista prava, prava na ljubav, sreću, slobodu te da trebaju živjeti sretno i zadovljno u zdravoj obitelji, zdravom društvu te zdravom okruženju.
Žiri u sastavu Anto Stanić (pjesnik), Vera Šakić (profesorica glazbe) i Maher Al Osta (sudionik istraživanja o dječjim pravima u BiH), koji je budnim okom pratio cijelu manifestaciju i nije imao nimalo lak zadatak te je Grand prix Festivala dodjelio Editi Totaj iz Maglaja za pjesmu "Plesna škola", autora Jasmine i Adnana Mušanovića.
Druga nagrada žirija pripala je Ajni Hasanbegović iz Zenice za "Cigansku pjesmu", autora Besima Spahića. Treću nagradu osvojila je Jana Pavlović iz Mokrog za pjesmu "Na noge dječji svijete", koju potpisuju Tarik Džibo, Besim Spahić i Rahela Altarac-Hadžić.
Bilo je to još mnoštvo nagrada i nagrađenih: za najboljeg interpretatora, za ukupan dojam, za scenski nastup, te za najboljeg debitanta.
Nagrada za najbolju skladbu pripala je autoru Rajku Dujmiću za pjesmu "Djeca smo", a nagrada za najbolji tekst Besimu Spahiću za pjesmu "Samo je jedan Bog" i Miroslavu Pilju za pjesmu "To se može tek šuteći".
Budući da je Lino fest manifestacija koje se događa punih šest godina, Udruženje estradnih i slobodnih umjetnika u Bosni i Hercegovini prepoznalo je značaj ovog događaja te dodjelilo priznanje organizatoru. U njemu je istaknuto da je Lino fest ostvario izuzetan doprinos afirmaciji stvaralaštva u oblasti dječije glazbe i scenskog pokreta kao i estetsko-etičkom odgoju djece, buđenju senzibiliteta djece i njihovom emotivnom usmjeravanju.
U revijalnom dijelu Festivala nastupila je teen-zvijezda Jaci, s pjesmama "Internet djevojčica" i "Šta se smiješ klipane". Voditelji programa bili su Nensi Abdel Shaki (Bijeli) i Minka Muftić (Crni).
Lino se i ove godine pobrinuo da mališane uveseli podjelivši im simbolične nagrade u mini nagradnoj igri u kojoj su maleni posjetitelji mogli sudjelovati na licu mjesta, a za sve sudionike Lino je osigurao i balone kojima je dvorana BKC-a bila doslovno preplavljena.
No, sve je to budnim okom kamere zabilježila i naciolana televizija BHT1 koja će emitirati sniamku koncem svibnja, a uz BHT1 generalnog medijskog pokovitelja manifestaciju su popratile i mnoge druge medijske kuće kako lokalne tako i nacionalne.